Barevné kovy

Měď, mosaz a bronz

  • Tyto kovy se řadí mezi dražší materiály. Rozlišují se obsahem daných prvků a při výkupu se dbá na jejich kvalitu a správné zařazení.
  • Ušlechtilým kovem načervenalé barvy je měď. Dělíme ji na kov čistý, nebo nízkolegovaný. Jedná se především o měď elektrovodnou, plechy, trubky, nebo chladiče a karmy.
  • Mosaz je slitina mědi a zinku, zejména rozlišujeme mosaz Ms63 a Ms58, kdy číslice napovídají o podílu mědi. Mosaz má široké využití při výrobě kovaného zboží (armatury), v elektrotechnice a mechanice.
  • Jednou z prvních slitin vytvořených člověkem je bronz. Dle účelů ji řadíme mezi tvářenou a slévárenskou bronz. Využívá se při výrobě šroubků, trubek, ozubených kol, ložisek a má své zastoupení v chemickém a potravinářském průmyslu.

Hliník

Tento nemagnetický lehký kov je přebírán jako plech, nebo hliník litý, popřípadě jako elektrovodný a profilový. Hliník je velmi dobrý elektrický vodič. V podobě slitin se používá v automobilovém a leteckém průmyslu.

Ostatní kovy

Dále vykupujeme zinkové plechy a zinek litý, nerez, cín, olovo, nikl, elektromotory, ledničkové kompresory, měděné a hliníkové kabely…

Copyright © 2019 KOVOŠROT GROUP CZ s.r.o.

TOP