O nás

Kovošrot je významná česká společnost působící v oblasti výkupu a recyklace druhotných surovin. Na trhu působíme již řadu desetiletí a jsme součástí nadnárodní skupiny Chiho Environmental Group.

Základní informace

Společnost KOVOŠROT GROUP CZ s.r.o. patří již několik desítek let mezi špičku na poli recyklace odpadu v České republice. Předností společnosti je flexibilita nákupu a prodeje, kterou umožňuje devět hlavních provozů a dalších třicet poboček. Každý z našich provozů disponuje odborníky, kteří se postarají o váš bezstarostný a spolehlivý obchod se železným šrotem, barevnými kovy, autovraky, ale také s papírem nebo plastem.

Ekologie a certifikáty

Ekologie pro nás představuje jednu ze zásadních priorit. I proto je pro nás důležitá modernizace, která umožňuje využívat maximálně ekologicky šetrné technologie. V Praze jsme dokončili modernizaci našeho areálu. Jedná se o jednu ze stěžejních investic odpovídající nejvyšším nárokům na ochranu životního prostředí a hospodárnou činnost s odpady.

Od roku 1998 firma zavedla systém managementu EN ISO 9001:2015 a od roku 2005 je platným držitelem certifikátu EMS EN ISO 14001:2015.

Naši hlavní partneři

Úzká spolupráce s tuzemskými i zahraničními partnery je pro nás prioritou. Jsme hrdí na to, že můžeme být obchodními partnery společností, které jsou leadery ve svém oboru.

ČR Cargo
Škoda
AVE
Brandl Industries
Aero
Linde+Wiemann
Pöttinger
Kingspan
Hauser
Keytec
Marius Pedersen
Knorr Bremse
ZF
Belis
ConteG
Nedcon
Gescrap
Pražské služby
JihoTech
KV Final
Kern-Liebers
Kamax

Soutěž pro školky a školy

Ekologie a recyklace jsou pro nás velmi důležitá témata. Dokonce tak důležitá, že bychom s nimi měli seznámit už i naše děti. Proto tradičně každý rok vyhlašujeme soutěž ve sběru papíru, sběru plastů tj. PET lahví, HDPE obalů od drogerie a nápojových kartonů. Přihlašte se se svojí školou či školkou do soutěže ve sběru. Máme pro Vás připraveny dárkové poukazy na vlastní výběr hraček a školních potřeb v námi vybraném e-shopu. Podmínky soutěže, přihlášku a další podrobnosti najdede v souborech, které jsou níže ke stažení. Těšíme se na Vaši účast.